Recap |  Photo Gallery 

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/3/2018 03:33 PM
              Eastern Shore Indoor Invite - 2/2/2018 to 2/3/2018               
                         W. P. Hytche Athletic Center                          
                                    Results                                    
 
Women 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Fields, Summer               Maryland-Eas            7.87       7.87q  3 
  2 Sloboh, Evelina              Wesley                  7.61       7.95q  1 
  3 Gabriel, Luan                Maryland-Eas            7.80       7.96q  3  7.956
  4 Bowra, Shaneika              District of             7.90       7.96q  2  7.960
  5 Foster, Maysha               Wesley                  7.88       7.99q  1 
  6 Hall, Angel                  Wesley                  7.96       8.04q  4 
  7 Martinez-Smith, Nissa        Delaware Sta            7.90       8.05q  1 
  8 Coach, Tyra                  Delaware Sta            8.00       8.13q  4 
  9 Rowe, Stacy-Ann              District of             7.94       8.17q  2 
 10 Morris, Ashley               Wesley                  8.10       8.20q  2 
 11 Cropper, Christina           Maryland-Eas            8.00       8.25q  3 
 12 Taylor, Rakiya               Wesley                  8.20       8.30q  1 
 13 Lynn, Ayanna                 Maryland-Eas            7.98       8.41   2  8.404
 14 Wilson, Ashley               Delaware Sta            8.29       8.41   4  8.407
 15 Luton, Ashley                Salisbury               8.24       8.47   2 
 16 Walker, Jasmine              District of             7.96       8.49   3 
 17 Reid, Tyler Ty               Wesley                  8.50       8.61   4 
 18 Nicholson, Shakeithia        District of             8.85       8.70   3 
 19 Kiabilua, Benita             Maryland-Eas            8.94       8.81   1 
 
Women 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Fields, Summer               Maryland-Eas            7.87       7.85   1  10   
  2 Foster, Maysha               Wesley                  7.99       7.90   2   8   
  3 Gabriel, Luan                Maryland-Eas            7.96       7.92   1   6   
  4 Bowra, Shaneika              District of             7.96       7.95   1   5   
  5 Sloboh, Evelina              Wesley                  7.95       7.97   1   4   
  6 Martinez-Smith, Nissa        Delaware Sta            8.05       8.06   2   3   
  7 Hall, Angel                  Wesley                  8.04       8.08   2   2   
  8 Coach, Tyra                  Delaware Sta            8.13       8.18   2   1   
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gabriel, Luan                Maryland-Eas           24.87      25.64   7  10   
  2 Fields, Summer               Maryland-Eas           25.54      25.83   7   8   
  3 Farley, Jamie                Salisbury              25.90      26.17   6   6   
  4 Martinez-Smith, Nissa        Delaware Sta           25.00      26.26   7   5   
  5 Hibbert, Shannell            District of            25.49      26.46   7   4   
  6 Hall, Angel                  Wesley                 26.56      26.73   5   3   
  7 Edwards, Tanise              Maryland-Eas           26.98      26.76   4   2   
  8 Cropper, Christina           Maryland-Eas           26.97      26.80   4   1   
  9 Lynn, Ayanna                 Maryland-Eas           27.15      26.89   3 
 10 Bailey, Taylor               Salisbury              26.59      27.28   4 
 11 Rishell, Caitlyn             Salisbury              27.12      27.29   3 
 12 Woods, Briyanna              Wesley                 27.50      27.30   2 
 13 Wilson, Ashley               Delaware Sta           27.00      27.47   3 
 14 Pitts, Tenae                 Maryland-Eas           27.20      27.50   3 
 15 Coach, Tyra                  Delaware Sta           25.90      27.61   6 
 16 Macklin, T'Keyah             Delaware Sta                      27.73   1 
 17 Reid, Tyler Ty               Wesley                 27.60      27.94   2 
 18 Luton, Ashley                Salisbury              26.77      28.04   4 
 19 Kiabilua, Benita             Maryland-Eas           28.78      28.60   1 
 20 Hodge, Shayna                District of            27.32      28.64   2 
 21 Nicholson, Shakeithia        District of            28.67      28.77   1 
 22 Walker, Jasmine              District of            26.56      28.90   5 
 23 Thomas, Shaniel              Wesley                 28.50      28.93   1 
 24 Bingaman, Summer             Salisbury              27.00      29.43   3 
 25 Jones, Dajour                District of            26.50      29.59   5 
 26 Williams, Bethany            Salisbury              28.87      31.28   1 
 
Women 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Farley, Jamie                Salisbury              58.67      58.38   3  10   
  2 Gilbert, Lenneisha           Maryland-Eas           55.80      58.79   3   8   
  3 Davis, Cydney                Delaware Sta           59.00    1:00.79   3   6   
  4 Shelton, Donyae              Delaware Sta           59.50    1:01.38   2   5   
  5 Rishell, Caitlyn             Salisbury            1:01.50    1:01.74   1   4   
  6 Smalls, Martina              Delaware Sta           59.00    1:02.07   2   3   
  7 White, Leah                  Delaware Sta           59.70    1:02.45   2   2   
  8 Bowra, Shaneika              District of          1:05.00    1:03.34   1   1   
  9 Macklin, T'Keyah             Delaware Sta         1:06.09    1:04.42   1 
 10 Bingaman, Summer             Salisbury            1:02.00    1:04.72   1 
 -- Fapohunda, Oluwafoyinsol     Maryland-Eas         1:03.13        DNF   1 
 
Women 500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Dajour                District of          1:22.00    1:23.73   10   
  2 Jones, Amirah                Maryland-Eas         1:24.17    1:26.56    8   
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quinonero, Neus              Maryland-Eas         2:10.15    2:17.67   10   
  2 Pitt, Janae                  Delaware Sta         2:16.00    2:22.02    8   
  3 McCloskey, Shea              Salisbury            2:24.12    2:24.45    6   
  4 Okafor, Sylvia               Delaware Sta         2:17.50    2:24.69    5   
  5 Tyrrell, Caroline            Salisbury            2:28.00    2:30.86    4   
  6 Correia, Lananda             Delaware Sta         2:20.00    2:31.16    3   
  7 Peterson, Mone't             Delaware Sta         2:17.00    2:32.78    2   
  8 Sigman, Kate                 Salisbury            2:29.00    2:34.78    1   
  9 Billings, Claire             Salisbury            2:38.45    2:39.19  
 10 Dozier, Aisha                District of          2:30.00    2:42.01  
 11 Snorton, Dabrin              District of          2:35.00    2:43.99  
 12 Sniffen, Carly               Salisbury            2:33.92    2:44.47  
 13 Duncan, Kenlyn               District of          2:31.26    2:47.50  
 
Women 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rosikon, Katarzyna           Delaware Sta         5:33.38    5:25.48   10   
  2 Jerop, Sharon                Maryland-Eas         5:26.75    5:26.51    8   
  3 Sigman, Kate                 Salisbury            5:34.74    5:29.23    6   
  4 Sniffen, Carly               Salisbury            5:40.56    5:36.64    5   
  5 Sturm, Christine             Salisbury            5:39.52    5:40.05    4   
  6 Tyrrell, Caroline            Salisbury            5:30.43    5:42.91    3   
  7 Cooper, Erin                 Delaware Sta         5:30.51    6:13.34    2   
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schwartz, Alison             Salisbury           10:58.30   11:00.06   10   
  2 Mazer, Ashley                Salisbury           11:09.47   11:04.58    8   
  3 Potter, Abby                 Salisbury           11:08.45   11:15.06    6   
  4 Sturm, Christine             Salisbury           11:11.11   11:27.98    5   
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jerop, Sharon                Maryland-Eas        20:00.00   19:04.59   10   
  2 Schwartz, Alison             Salisbury           18:57.45   19:24.82    8   
  3 Potter, Abby                 Salisbury           19:06.57   19:55.92    6   
  4 Mazer, Ashley                Salisbury           19:40.59   19:58.67    5   
  5 Ruckel, Sydney               Salisbury           20:21.32   20:57.22    4   
 
Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Martinez-Smith, Nissa        Delaware Sta            8.91       8.90q  2 
  2 Roney, Jessica               Maryland-Eas                       9.06q  1 
  3 Jenkins, Jashella            Delaware Sta            9.00       9.14q  1 
  4 Morris, Ashley               Wesley                  9.00       9.15q  2 
  5 Bailey, Taylor               Salisbury               9.22       9.45q  1 
  6 Hibbert, Shannell            District of             9.06       9.53q  1 
  7 Thomas, Shaniel              Wesley                 10.04       9.94q  2 
  8 Rowe, Stacy-Ann              District of             9.08      10.04q  2 
  9 Hodge, Shayna                District of            10.27      12.86q  2 
 
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Martinez-Smith, Nissa        Delaware Sta            8.90       8.90   1  10   
  2 Roney, Jessica               Maryland-Eas            9.06       8.94   1   8   
  3 Jenkins, Jashella            Delaware Sta            9.14       9.08   1   6   
  4 Morris, Ashley               Wesley                  9.15       9.18   1   5   
  5 Hibbert, Shannell            District of             9.53       9.25   2   4   
  6 Thomas, Shaniel              Wesley                  9.94       9.92   2   3   
 -- Rowe, Stacy-Ann              District of            10.04        DNF   2 
 
Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                       1:37.15    1:44.68   10   
     1) Fields, Summer                  2) Gabriel, Luan                  
     3) Lynn, Ayanna                    4) Cropper, Christina             
  2 Salisbury  'A'                                    1:50.50    1:49.31    8   
     1) Bailey, Taylor                  2) Luton, Ashley                  
     3) Isabell, Kaitlin                4) Farley, Jamie                  
  3 Wesley  'A'                                       1:41.00    1:50.98    6   
     1) Hall, Angel                     2) Foster, Maysha                 
     3) Artis, Briana                   4) Woods, Briyanna                
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                       3:53.20    4:00.35   2  10   
     1) Gabriel, Luan                   2) Gilbert, Lenneisha             
     3) Quinonero, Neus                 4) Fields, Summer                 
  2 Delaware State  'A'                               3:49.00    4:02.18   2   8   
     1) Dowe, Faleesha                  2) Pitt, Janae                    
     3) Shelton, Donyae                 4) Davis, Cydney                  
  3 Delaware State  'B'                               4:05.00    4:04.85   1   6   
     1) White, Leah                     2) Coach, Tyra                    
     3) Harris, Loren                   4) Martinez-Smith, Nissa          
  4 Wesley  'B'                                       4:30.00    4:23.19   1   5   
     1) Wesby, Kyra                     2) Reid, Tyler Ty                 
     3) Thomas, Shaniel                 4) Brown-Myrick, Lekeshia         
  5 Salisbury  'A'                                    4:22.00    4:25.22   1   4   
     1) Bingaman, Summer                2) Rishell, Caitlyn               
     3) Billings, Claire                4) McCloskey, Shea                
  6 Maryland-Eastern Shore  'B'                       4:02.00    4:25.70   2   3   
     1) Roney, Jessica                  2) Jones, Amirah                  
     3) Edwards, Tanise                 4) Jerop, Sharon                  
  7 Wesley  'A'                                       4:08.00    4:29.30   1   2   
     1) McNeil, Emani                   2) Foster, Maysha                 
     3) Woods, Briyanna                 4) Robinson, Victoria             
 
Women Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                      12:08.26   13:48.32   10   
     1) Gilbert, Lenneisha              2) Roney, Jessica                 
     3) Jones, Amirah                   4) Quinonero, Neus                
 
Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seymour, Jacqueline          Salisbury              1.57m      1.55m   10   
     1.34 1.39 1.45 1.49 1.55 1.60 
        P    P    O    O    O  XXX 
  2 Isabell, Kaitlin             Salisbury              1.57m     J1.55m    8   
     1.34 1.39 1.45 1.49 1.55 1.60 
        P    P    O  XXO   XO  XXX 
  3 Robinson, Tiajah             Delaware Sta                      1.45m    6   
     1.34 1.39 1.45 1.49 
        P   XO  XXO  XXX 
  4 Thomas, Shaniel              Wesley                 1.50m      1.34m    5   
     1.34 1.39 
       XO  XXX 
 -- Pitts, Tenae                 Maryland-Eas           1.46m         NH  
     1.34 
      XXX 
 
Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumas, Kyleigh               Salisbury              3.35m      3.45m   10   
     2.65 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.45 3.55 
        P    P    O    O    O    O    P    O  XXX 
  2 Mullen, Julia                Salisbury              3.05m      3.05m    8   
     2.65 2.85 2.95 3.05 3.15 
        O    O   XO    O  XXX 
 
Women Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Tanise              Maryland-Eas           5.72m      5.64m   10   
      5.62m  5.64m  5.48m  FOUL  5.32m  5.42m
  2 Cropper, Christina           Maryland-Eas           5.23m      5.38m    8   
      5.37m  5.38m  5.05m  5.06m  FOUL  4.61m
  3 Harris, Loren                Delaware Sta           5.48m      5.35m    6   
      5.35m  FOUL  FOUL  FOUL  5.30m  FOUL
  4 Conyers, Amber               Delaware Sta           5.31m      5.33m    5   
      5.29m  FOUL  5.23m  5.33m  5.21m  FOUL
  5 Brown-Myrick, Lekeshia       Wesley                 5.10m      5.29m    4   
      5.07m  4.97m  5.29m  5.06m  4.99m  4.83m
  6 Bailey, Taylor               Salisbury              5.05m      5.04m    3   
      4.95m  5.04m  4.95m  PASS  PASS  PASS
  7 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta           5.00m      4.95m    2   
      4.81m  4.86m  4.95m  4.90m  4.37m  4.39m
  8 Foster, Maysha               Wesley                 4.80m      4.91m    1   
      4.86m  4.50m  4.91m  4.64m  4.43m  4.91m
  9 Robinson, Victoria           Wesley                 4.65m      4.86m  
      4.54m  4.74m  4.86m  4.64m  4.58m  4.59m
 10 Pitts, Tenae                 Maryland-Eas           4.81m      4.85m  
      4.85m  4.83m  FOUL         
 11 Nicholson, Shakeithia        District of            4.66m      4.82m  
      4.68m  4.71m  4.82m         
 12 Williams, Bethany            Salisbury              4.57m      4.73m  
      4.73m  FOUL  4.40m         
 13 Lynn, Ayanna                 Maryland-Eas           4.80m     J4.73m  
      FOUL  FOUL  4.73m         
 14 Taylor, Rakiya               Wesley                 4.50m      4.72m  
      4.72m  4.47m  4.39m         
 15 Reed, Teyri                  Wesley                 4.75m      4.65m  
      4.65m  4.57m  FOUL         
 16 Thomas, Shaniel              Wesley                 4.50m      4.51m  
      FOUL  4.51m  FOUL         
 17 Kiabilua, Benita             Maryland-Eas           4.89m      4.29m  
      4.03m  4.29m  4.19m         
 
Women Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Conyers, Amber               Delaware Sta          11.24m     11.39m   10   
      11.23m  FOUL  11.30m  11.39m  11.06m  FOUL
  2 Brown-Myrick, Lekeshia       Wesley                10.70m     11.06m    8   
      FOUL  FOUL  11.06m  FOUL  10.75m  FOUL
  3 Bailey, Taylor               Salisbury             10.95m     10.77m    6   
      10.67m  10.77m  FOUL  10.45m  10.42m  FOUL
  4 Reed, Teyri                  Wesley                10.00m     10.40m    5   
      10.24m  10.40m  10.00m  10.40m  10.12m  10.40m
  5 Williams, Bethany            Salisbury             10.05m      9.96m    4   
      FOUL  FOUL  9.71m  9.61m  9.96m  9.75m
  6 Wesby, Kyra                  Wesley                 9.80m      9.65m    3   
      9.24m  9.40m  9.25m  9.48m  9.59m  9.65m
 -- Foster, Maysha               Wesley                10.00m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 -- Edwards, Tanise              Maryland-Eas          12.48m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Egypt                Delaware Sta          14.61m     12.96m   10   
      12.25m  12.96m  12.94m  12.69m  12.94m  12.32m
  2 Wilson, Victoria             Delaware Sta          11.67m     12.65m    8   
      11.66m  12.37m  10.55m  12.31m  12.65m  12.07m
  3 Beverly, Jourdyn             Wesley                12.30m     11.56m    6   
      10.55m  10.91m  10.74m  10.81m  11.56m  11.53m
  4 Hasell, Imani                Salisbury              9.81m      9.24m    5   
      9.03m  FOUL  9.21m  9.00m  FOUL  9.24m
 
Women Weight Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beverly, Jourdyn             Wesley                15.60m     14.86m   10   
      14.82m  14.81m  14.86m  14.49m  14.60m  14.86m
  2 Parker, Egypt                Delaware Sta          13.64m     14.12m    8   
      14.12m  13.91m  12.74m  13.19m  10.67m  8.77m
  3 Fountain, Zekiah             Wesley                12.00m     13.85m    6   
      13.85m  13.62m  12.56m  13.51m  12.05m  12.98m
  4 Hasell, Imani                Salisbury             11.46m     13.16m    5   
      11.48m  13.16m  13.05m  12.53m  11.15m  12.77m
  5 Wilson, Victoria             Delaware Sta           8.87m     10.75m    4   
      FOUL  10.75m  8.32m  10.35m  FOUL  8.87m
 
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roney, Jessica               Maryland-Eas           2:31.32     676
  2 Shelton, Donyae              Delaware Sta           2:53.37     429
  3 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta           2:58.82     376
 -- Harris, Loren                Delaware Sta               DNF  
 
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roney, Jessica               Maryland-Eas              9.09   2    891
  2 Shelton, Donyae              Delaware Sta              9.88   2    735
  3 Harris, Loren                Delaware Sta             12.09   1    371
  4 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta             12.53   1    312
 
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelton, Donyae              Delaware Sta             1.59m     724
     1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 
        O    O    O    O    O   XO   XO    O    O  XXO  XXX 
  2 Roney, Jessica               Maryland-Eas             1.56m     689
     1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 
        O    O   XO    O    O    O  XXO   XO   XO  XXX 
  3 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta             1.50m     621
     1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 
        O    O    O   XO    O    O    O  XXX 
  4 Harris, Loren                Delaware Sta             1.44m     555
     1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Loren                Delaware Sta             5.17m     606
      5.17m  4.63m  5.15m            
  2 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta             4.74m     490
      4.74m  4.74m  4.19m            
  3 Roney, Jessica               Maryland-Eas             4.59m     451
      4.59m  FOUL  4.40m            
  4 Shelton, Donyae              Delaware Sta             4.32m     384
      FOUL  4.30m  4.32m            
 
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta             8.73m     447
      7.81m  8.73m  8.48m            
  2 Harris, Loren                Delaware Sta             7.98m     398
      7.85m  7.91m  7.98m            
  3 Roney, Jessica               Maryland-Eas             7.94m     395
      7.94m  7.90m  7.61m            
  4 Shelton, Donyae              Delaware Sta             6.08m     276
      5.91m  5.54m  6.08m            
 
Women Indoor Pentathlon
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roney, Jessica               Maryland-Eas                       3102   10   
  2 Shelton, Donyae              Delaware Sta                       2548    8   
  3 McCaskill, Ahnrea            Delaware Sta                       2246    6   
  4 Harris, Loren                Delaware Sta            2146       1930    5   
 
Men 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rosembert, Edwin             Delaware Sta            7.03       7.02q  4  7.017
  2 Dacres, Joshua               Maryland-Eas            6.92       7.02q  2  7.019
  3 Allen, Julius                Delaware Sta            7.11       7.03q  4  7.026
  4 Saulsbury, Christian         Wesley                  6.90       7.03q  1  7.029
  5 Dawson, Kavante              Delaware Sta            7.25       7.11q  4 
  6 McCloskey, Jack              Salisbury               7.04       7.12q  2 
  7 Thompson, Ryan               Unattached              6.70       7.15q  1 
  8 Williams, Justin             Salisbury               7.15       7.18q  1 
  9 Crenshaw, Johnny             Wesley                  7.00       7.24q  1 
 10 Egeonu, Chadera              Maryland-Eas            7.04       7.25q  3 
 11 Heriot, John                 Wesley                  7.50       7.38q  3 
 12 Leby, Chis                   Salisbury               7.35       7.39q  2 
 13 Doward, DeVonte              Delaware Sta            7.35       7.41   3 
 14 Onukwugha, Chisom            Maryland-Eas            7.43       7.46   2 
 15 Adedeji, Matthew             Salisbury               7.25       7.50   1 
 16 Howell, Bryan                Salisbury               7.57       7.51   2 
 17 Sheppard, Nathaniel          Maryland-Eas            7.75       7.86   3 
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Saulsbury, Christian         Wesley                  7.03       6.95   1  10   
  2 Dacres, Joshua               Maryland-Eas            7.02       6.99   1   8   
  3 Rosembert, Edwin             Delaware Sta            7.02       7.01   1   6   
  4 Allen, Julius                Delaware Sta            7.03       7.07   1   5   
  5 McCloskey, Jack              Salisbury               7.12       7.10   2   4   
  6 Thompson, Ryan               Unattached              7.15       7.15   2   3   
  7 Dawson, Kavante              Delaware Sta            7.11       7.19   2   2   
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dacres, Joshua               Maryland-Eas           21.80      22.03   5  10   
  2 Rosembert, Edwin             Delaware Sta           21.65      22.50   5   8   
  3 Lambert, Kiyair              Delaware Sta           22.39      22.87   4   6   
  4 Egeonu, Chadera              Maryland-Eas           21.68      22.93   5   5   
  5 Brown, Janoi                 Maryland-Eas           22.50      23.00   4   4   
  6 Brown, Julian                Delaware Sta           22.40      23.01   4   3   
  7 Van Gieson, Mickey           Salisbury              23.19      23.04   2   2   
  8 Thompson, Ryan               Unattached             22.22      23.07   5   1   
  9 Dawson, Kavante              Delaware Sta           21.90      23.14   5 
 10 Crenshaw, Johnny             Wesley                 22.80      23.38   4 
 11 Binnix, Ethan                Salisbury              22.92      23.45   3 
 12 Allen, Julius                Delaware Sta           22.85      23.55   3 
 13 King, Brandon                Maryland-Eas           23.18      23.90   2 
 14 Johnson, Will                Wesley                 23.80      23.94   2 
 15 Speirs, Justin               Salisbury              23.95      24.06   1  24.052
 16 McCloskey, Jack              Salisbury              22.95      24.06   3  24.058
 17 Doward, DeVonte              Delaware Sta           24.29      24.46   1 
 18 Bailey, Jamier               Wesley                 24.20      24.56   1 
 19 Skrant, Brandon              Salisbury              23.90      24.60   1 
 20 Howell, Bryan                Salisbury              23.56      25.22   2 
 21 Winslow, Kamren              Salisbury              23.95      26.36   1 
 
Men 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kalieta Jr, Thomas           Wesley                 48.80      50.46   4  10   
  2 Leach, Kendall               Delaware Sta           48.10      50.73   4   8   
  3 Brice, Timothy               Maryland-Eas           49.50      50.91   3   6   
  4 Cousar, Tysean               Wesley                 48.90      50.97   4   5   
  5 Brown, Janoi                 Maryland-Eas           50.46      51.02   3   4   
  6 Smith, Isiah                 Maryland-Eas           49.96      51.20   3   3   
  7 Binnix, Ethan                Salisbury              50.87      51.59   3   2   
  8 Brown, Julian                Delaware Sta           49.00      51.64   4   1   
  9 Corriette, Judah             Maryland-Eas                      51.69   1 
 10 Van Gieson, Mickey           Salisbury              50.98      52.58   2 
 11 King, Brandon                Maryland-Eas           53.44      52.74   2 
 12 Hardman, Tyler               Salisbury              51.16      52.79   2 
 13 Sheppard, Nathaniel          Maryland-Eas           52.23      53.20   2 
 14 Heriot, John                 Wesley                 53.50      53.96   1 
 15 Speirs, Justin               Salisbury              54.00      55.19   1 
 16 Ramirez, Marco               Salisbury              52.98      55.50   2 
 17 Skrant, Brandon              Salisbury              54.00      56.45   1 
 18 Winslow, Kamren              Salisbury              54.00      57.85   1 
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mundy, Donovan               Maryland-Eas         1:52.36    1:55.78   10   
  2 Yamitshi, Ngoy               Maryland-Eas         1:53.80    1:56.33    8   
  3 Amobi, Gerald                Delaware Sta         1:54.70    1:59.37    6   
  4 Porquin, Emmanuel            Salisbury            1:58.71    2:02.00    5   
  5 Quansah, Elton               Delaware Sta         1:57.00    2:05.53    4   
  6 Clocker, Ryan                Salisbury            2:01.00    2:06.54    3   
  7 Harrington, Parker           Salisbury            2:00.50    2:07.77    2   
  8 Blanche, Justin              Salisbury            2:02.00    2:12.49    1   
  9 Arteaga, Luis                Wesley               2:15.00    2:22.80  
 10 Smiley, Jyree                Wesley               2:08.00    2:29.22  
 -- Akakeya, John                Maryland-Eas         1:56.10        DNF  
 
Men 1 Mile Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chouati, Oussama             Maryland-Eas         4:14.20    4:16.76   2  10   
  2 Porquin, Emmanuel            Salisbury            4:25.00    4:26.85   2   8   
  3 Akakeya, John                Maryland-Eas         4:21.00    4:34.72   2   6   
  4 McGhie, Corey                Delaware Sta         4:29.00    4:36.97   2   5   
  5 Moore, Gregory               Delaware Sta         4:31.00    4:41.80   2   4   
  6 Gill, Hasan                  Delaware Sta         4:43.61    4:42.71   1   3   
  7 Anastasi, Anthony            Wesley               4:35.00    4:44.44   1   2   
  8 Blanche, Justin              Salisbury            4:35.00    4:44.79   1   1   
  9 Wiggins, Joey                Salisbury            4:45.00    4:48.80   1 
 10 Attiogbe, Komlan             Delaware Sta         4:28.00    4:52.52   2 
 11 Danjoint, Seth               Delaware Sta                    4:56.07   1 
 12 Infante-Rosales, Jose        Delaware Sta         4:28.00    4:56.19   2 
 13 Lenox, Jack                  Salisbury            4:48.00    5:01.52   1 
 14 Green, Jeromy                Salisbury            4:45.00    5:05.12   1 
 15 Castillo, Robert             Delaware Sta         5:10.18    5:10.74   1 
 16 Arteaga, Luis                Wesley               5:20.00    5:21.43   1 
 -- Cime, Hector                 Maryland-Eas         4:20.50        DNF   2 
 
Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Strickland, David            Salisbury            9:10.00    9:11.86   10   
  2 Milton, Malcolm              Salisbury            9:10.00    9:13.27    8   
  3 Meli, Stanley                Maryland-Eas         8:51.18    9:16.78    6   
  4 Robey, Andrew                Salisbury            9:10.00    9:27.75    5   
  5 Eville, Ryan                 Salisbury            9:15.00    9:30.90    4   
  6 Kimbell, Mason               Salisbury            9:10.00    9:40.42    3   
  7 Giles, Caleb                 Delaware Sta         9:47.50    9:48.19    2   
  8 Haber, Alexander             Wesley              11:00.00   12:43.88    1   
 -- Chouati, Oussama             Maryland-Eas         8:38.70        DNF  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Masteran, Conner             Salisbury           15:58.00   15:43.06   10   
  2 Kimbell, Mason               Salisbury           16:00.00   15:50.47    8   
  3 Milton, Malcolm              Salisbury           15:58.00   15:51.59    6   
  4 Meli, Stanley                Maryland-Eas        15:21.04   16:31.64    5   
  5 Robey, Andrew                Salisbury           16:20.00   16:45.28    4   
 
Men 60 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Lambert, Kiyair              Delaware Sta            8.26       8.16q  2 
  2 Onukwugha, Chisom            Maryland-Eas            8.26       8.33q  2 
  3 Freeman, Javonte'            Wesley                  8.60       8.99q  1 
  4 Howell, Bryan                Salisbury               8.84       9.09q  1 
  5 Brown, Julian                Delaware Sta            8.89       9.16q  1 
  6 Ramirez, Marco               Salisbury               8.90       9.53q  2 
  7 Cowgill, Justin              Wesley                  9.70      11.09q  2 
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lambert, Kiyair              Delaware Sta            8.16       8.17   1  10   
  2 Onukwugha, Chisom            Maryland-Eas            8.33       8.67   1   8   
  3 Freeman, Javonte'            Wesley                  8.99       8.69   1   6   
  4 Howell, Bryan                Salisbury               9.09       9.14   1   5   
  5 Brown, Julian                Delaware Sta            9.16       9.19   2   4   
  6 Ramirez, Marco               Salisbury               9.53       9.77   2   3   
  7 Cowgill, Justin              Wesley                 11.09      10.36   2   2   
 
Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                       1:22.97    1:30.75   10   
     1) Dacres, Joshua                  2) Brown, Janoi                   
     3) Brice, Timothy                  4) Smith, Isiah                   
  2 Salisbury  'A'                                    1:33.13    1:32.79    8   
     1) McCloskey, Jack                 2) Van Gieson, Mickey             
     3) Binnix, Ethan                   4) Hardman, Alex                  
  3 Wesley  'A'                                       1:33.00    1:34.03    6   
     1) Smiley, Jyree                   2) Heriot, John                   
     3) Thorne, Ian                     4) Johnson, Will                  
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                       3:17.07    3:24.63   2  10   
     1) Brice, Timothy                  2) Brown, Janoi                   
     3) Mundy, Donovan                  4) Corriette, Judah               
  2 Maryland-Eastern Shore  'B'                       3:22.00    3:24.90   2   8   
     1) Smith, Isiah                    2) Yamitshi, Ngoy                 
     3) Dacres, Joshua                  4) Sheppard, Nathaniel            
  3 Delaware State  'A'                               3:16.00    3:25.32   2   6   
     1) Lambert, Kiyair                 2) Leach, Kendall                 
     3) Dawson, Kavante                 4) Amobi, Gerald                  
  4 Wesley  'A'                                       3:30.00    3:32.40   1   5   
     1) Dillard, Jordan                 2) Bailey, Jamier                 
     3) Thorne, Ian                     4) Crenshaw, Johnny               
  5 Salisbury  'A'                                    3:28.12    3:35.59   1   4   
     1) Van Gieson, Mickey              2) Binnix, Ethan                  
     3) Hardman, Tyler                  4) Hardman, Alex                  
  6 Delaware State  'B'                               3:25.10    3:36.64   2   3   
     1) Brown, Julian                   2) Terry, Trenson                 
     3) Moore, Gregory                  4) Quansah, Elton                 
  7 Wesley  'B'                                       3:35.00    3:45.20   1   2   
     1) Heriot, John                    2) Freeman, Javonte'              
     3) Smiley, Jyree                   4) Saulsbury, Christian           
  8 Salisbury  'B'                                    3:38.00    3:49.18   1   1   
     1) Clocker, Ryan                   2) Green, Jeromy                  
     3) Harrington, Parker              4) Lenox, Jack                    
 
Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, O'Ryan               Wesley                            1.91m   10    Jump off 191-O
     1.75 1.80 1.85 1.91 1.96 
        O    O    O   XO  XXX 
  2 Adedeji, Matthew             Salisbury                        J1.91m    8    Jump off 191-X
     1.75 1.80 1.85 1.91 1.96 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Funkhouser, Adam             Delaware Sta           3.80m      4.10m   10   
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.30 
        P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Leasure, Greg                Salisbury              3.95m      3.95m    8   
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Parker, Shemar               Unattached             3.65m     J3.95m    6   
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        P    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  4 Robinson, Devin              Wesley                 4.00m      3.80m    5   
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Hall, Alex                   Salisbury              3.85m     J3.80m    4   
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
        P    P    P    P   XO   XO  XXX 
 
Men Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Heriot, John                 Wesley                            6.98m   10   
      6.98m  5.83m  6.20m  5.96m  5.92m  6.15m
  2 Thompson, Ryan               Unattached             7.01m      6.97m    8   
      6.39m  FOUL  6.84m  6.97m  6.74m  6.66m
  3 Harris-Winbush, Daquay       Wesley                 7.00m      6.92m    6   
      FOUL  6.59m  6.91m  FOUL  6.92m  6.49m
  4 Leby, Chis                   Salisbury              6.45m      6.63m    5   
      6.63m  FOUL  6.10m  FOUL  6.02m  FOUL
  5 Brice, Timothy               Maryland-Eas                      6.49m    4   
      6.49m  6.10m  6.38m  6.35m  6.41m  5.84m
  6 Cousar, Tysean               Wesley                 6.50m      6.39m    3   
      6.39m  6.14m  6.10m  PASS  PASS  PASS
  7 Beckett-Simms, Donovan       Salisbury              6.20m      6.27m    2   
      6.27m  6.15m  6.25m  5.81m  5.70m  6.07m
  8 Adedeji, Matthew             Salisbury              6.69m      6.24m    1   
      5.79m  5.68m  6.24m  6.02m  FOUL  FOUL
  9 Turner, O'Ryan               Wesley                 6.50m      6.07m  
      5.09m  5.43m  6.07m  5.88m  5.82m  5.05m
 
Men Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beckett-Simms, Donovan       Salisbury             13.40m     14.36m   10   
      14.36m  14.21m  13.97m  FOUL  14.11m  14.33m
  2 Johnson, Tre'                Wesley                14.17m     14.12m    8   
      FOUL  FOUL  14.12m  FOUL  FOUL  14.12m
  3 Adedeji, Matthew             Salisbury             14.20m     13.83m    6   
      13.13m  13.66m  13.79m  FOUL  13.83m  13.72m
  4 Turner, O'Ryan               Wesley                13.00m     13.27m    5   
      12.90m  FOUL  12.74m  13.27m  13.10m  FOUL
  5 Leby, Chis                   Salisbury             12.84m     13.04m    4   
      12.34m  FOUL  13.04m  12.93m  12.66m  11.91m
 
Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nottage, Kyle                Maryland-Eas          13.19m     13.70m   10   
      13.10m  13.39m  13.70m  13.60m  13.56m  12.53m
  2 Ellerbe, Antwan              Wesley                14.00m     13.25m    8   
      10.30m  13.25m  12.99m  13.23m  12.91m  13.10m
  3 Brown, Camal                 Wesley                13.50m     12.95m    6   
      11.15m  12.41m  12.73m  12.79m  12.95m  12.91m
  4 Ferrin, Duncan               Salisbury             13.65m     11.63m    5   
      FOUL  11.63m  FOUL  FOUL  PASS  PASS
  5 Duncan, Robert               Delaware Sta          13.40m     11.42m    4   
      FOUL  FOUL  11.18m  FOUL  11.12m  11.42m
  6 Dabipi, Tamunoibi            Maryland-Eas          11.58m     10.79m    3   
      FOUL  FOUL  10.79m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Espinal, Estarline           Wesley                12.00m     10.45m    2   
      9.69m  FOUL  10.45m  9.50m  9.61m  10.05m
  8 Lee, Aran                    Delaware Sta          13.30m      9.72m    1   
      9.70m  9.25m  9.39m  9.72m  9.22m  9.24m
 
Men Weight Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dabipi, Tamunoibi            Maryland-Eas          15.94m     16.41m   10   
      FOUL  FOUL  7.59m  FOUL  15.69m  16.41m
  2 Ferrin, Duncan               Salisbury             16.75m     16.15m    8   
      16.15m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  15.85m
  3 Duncan, Robert               Delaware Sta          14.06m     14.18m    6   
      13.74m  FOUL  13.90m  14.18m  13.68m  FOUL
  4 Nottage, Kyle                Maryland-Eas          12.28m     12.26m    5   
      11.88m  FOUL  12.02m  11.99m  11.94m  12.26m
 -- Lee, Aran                    Delaware Sta          13.00m       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached                7.46     726
 
Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached             3:25.75     434
 
Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached                9.16     711
 
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached               1.75m     585
     1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 
Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached               3.95m     603
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 
        O    O    O   XO    O  XXO  XXO  XXX 
 
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached               5.83m     550
      5.20m  5.15m  5.83m            
 
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached               8.62m     403
      8.37m  8.08m  8.62m            
 
Men Heptathlon
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Shemar               Unattached                         4012   10   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Salisbury                  172        2) Delaware State            163   
    3) Maryland-Eastern Shore     150        4) Wesley                     86   
    5) District of Columbia        24                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Salisbury                  168        2) Maryland-Eastern Shore    153   
    3) Wesley                     112        4) Delaware State            107